Brněnská přehrada
Úvodní stránka

Brněnská přehrada a okolí
průvodce kouzelnými místy

Bystrcký kostel
Brněnská přehrada
ski,tur,cyklo
Autor:
Robert Vystrčil
Brno-Bystrc
info@prygl.net
Doporučuji:
Brněnský plenér - sochy na Brněnské přehradě
Ubytování v okolí Brněnské přehrady
reklama reklama

Setkání veteránů užitkových vozidel na Veveří

Pozor, jedná se událost, která již proběhla!

19. 5. - 20. 5. 2007   Setkání veteránů užitkových vozidel na Veveří

sobota - neděle

Akce konaná v termínu 19. - 20. 5. 2007 nabízí letos stejně tak jako minulý květen široké veřejnosti seznámení se s historickou užitkovou technikou tak, jak ji mnozí již nepamatují. Tato akce je zařazena do programu festivalu Brno - město uprostřed Evropy a záštitu nad tímto dostaveníčkem veteránů převzal Primátor města Brna Roman Onderka.

Během dvoudenního programu čeká na návštěvníky na velkém parkovišti pod hradem Veveří velké množství zajímavostí mezi nimiž zajisté zazáři i nejeden traktor, kombajn či vozy více jak šedesát let staré, jež byly svými majiteli zrenovovány do takřka tovární podoby. Pro děti bude připraven program na celé dva dny akce, který bude doprovázen soutěžemi moderovanými dívčí pěveckou skupinou plus&minus, která obohatí program i svými pěveckými vstupy. Pro návštěvníky této akce, která v sobotu i v neděli začne úderem deváté hodiny jsou dále připraveny ukázky zásahu historické hasičské jednotky, výstava a předváděcí jízdy modelů užitkových vozidel, tématické letní kino a spousta dalších zajímavostí.

Jako vrchol programu je poté připravena návštěva presidenta T. G. M. na hradě Veveří, jež bude doprovázen četnickou gardou, která proběhne v sobotu i v neděli v 15.00.

Doprava na místo konání je připravena taktéž stylově, tedy historickými autobusy a to z dopravního uzlu IDS JMK Bystrc (zastávka zoo), kde se po čtvrthodince bude střídat linka 303 standardně jezdící pod hrad s historickou linkou směřující na totéž místo. Pro auty přijíždivší návštěvníky akce je připraveno hlídané záchytné parkoviště Obora odkud je další historický vůz přepraví na hrad Veveří. Pokud by ovšem někomu nevyhovovala doprava po souši může zvolit i alternativu dopravu lodí, přičemž lodní doprava brněnského dopravního podniku s největší pravděpodobností posílí lodní linku expresní lodí, která za stejnou cenu doveze návštěvníky akce až na zastávku hrad Veveří s vynecháním zastávek předchozích.

Více na www.yore.cz/doporucujeme/clanek03.php.

Přehrada Brno
  O tomto webu Copyright © 2000-2018 Robert Vystrčil (kopírování bez souhlasu autora je zakázáno), fotograf