Brněnská přehrada
Úvodní stránka

Brněnská přehrada a okolí
průvodce kouzelnými místy

Bystrcký kostel
Brněnská přehrada
ski,tur,cyklo
Autor:
Robert Vystrčil
Brno-Bystrc
info@prygl.net
Doporučuji:
Brněnský plenér - sochy na Brněnské přehradě
Ubytování v okolí Brněnské přehrady
reklama reklama

Diskuzní fórum - Rekreační a sportovní aktivity

Výpis příspěvků


28. 2. 2005 16.40:35
Robert Vystrcil (ip: nereis01.fi.muni.cz)
Byli jste letos na bezkach v okoli Brna? Kde? Jake mate zazitky? Jaka je vase nejoblibenejsi cesta?

V prodlouzenem vikendu jsem si zdejsi mista trochu projel. Na prehrade se dalo jet po usek na Rokli (dale k hradu jiz tekouci reka). Po levem brehu prehrady se dalo dostat az k lavce, snehu zde vsak nebylo prilis mnoho.

Vyse polozena cast Podkomorskych lesu (okoli studanek) na tom snehove byla o poznani lepe. Vetsinou dobre stopy, snehu okolo 20 cm. Bohuzel vsak asfaltka od Masarykova okruhu pres Risovu studanku na Rakovec byla protazena, prestoze je oznacena jako lyzarska cesta (skoda, ze lesaci a turisti se nemohou dohodnout), nastesti nebyla posypana.

Na Masarykove okruhu by mohl byt paradni areal pro trenink bezkaru, bohuzel se pres zimu vsak nijak nevyuziva. Nevite k tomu neco vice? Letos tam nejezdi nikdo ani neoficialne, no ostatne by se to posuzovalo asi jako vloupani.

Asi nejlepsi podminky pro bezecke lyzovani v okoli Brna jsou v okoli Utechova. Nekolik okruhu s peknymi stopami. Zelena lyzarska "magistrala" v useku Sobesice - Vranov ve velmi dobrem stavu, az na jeden usek kousek za Utechovem, kde je lepe se od znacene trasy kousek odchylit (popadane stromy). Stopy vedou i na Babi lom a za zimni pohledy na tato mista vylet sem jiste stoji. Klesani do Lelekovic je vsak velmi neprijemne (alespon cestou, kterou jsem jel ja).

Reagovat na příspěvky

Jméno:
E-mail:
4 a 3 je: (napište součet, antispamová ochrana)
Příspěvek:

Přejít na jinou stránku

Přehrada Brno
  O tomto webu Copyright © 2000-2023 Robert Vystrčil (kopírování bez souhlasu autora je zakázáno), fotograf