Brněnská přehrada
Úvodní stránka

Brněnská přehrada a okolí
průvodce kouzelnými místy

Bystrcký kostel
Brněnská přehrada
ski,tur,cyklo
Autor:
Robert Vystrčil
Brno-Bystrc
info@prygl.net
Doporučuji:
Brněnský plenér - sochy na Brněnské přehradě
Ubytování v okolí Brněnské přehrady
reklama reklama

Zahájení sezóny lodní dopravy 2005

Sobota 16. dubna 2005, 9.30 hodin, přístaviště Bystrc

Po dlouhých letech špatného počasí v den zahájení sezóny se letos na kapitány a příchozí návštěvníky usmálo sluníčko. Věřme tomu, že je to předzvěst opět o něco lepší budoucnosti lodní dopravy, přestože kvalita vody v nádrži ji moc přát nebude.

foto č. 1 foto č. 2 foto č. 3

Po úvodním slovu ředitele Dopravního podniku města Brna a ceremoniálu, kdy byla vyvěšena vlajka za zvuku hymny lodní dopravy, kterou zahrál její autor, pan Hnilička (viz snímek č. 3), následovalo obvyklé slavnostní defilé lodí. Letos se ho však zúčastnila jen pětice lodí, z nichž Dallas a Praha vezly návštěvníky zdarma. Loď Bratislava byla ihned po slavnostním vyplutí přistavena k molu a za běžný tarif se vydala jako první letošní běžný spoj do Veverské Bítýšky. Díky krásnému počasí byl o lodní dopravu obrovský zájem po celý den.

foto č. 4 foto č. 5 foto č. 6 foto č. 7 foto č. 8 foto č. 9

Letos přichází v lodní dopravě několik novinek. Tou největší je vznik nového přístavu Cyklistická. Dalším zpestřením bude zavedení zvukového signálu zatroubením 5 minut před odjezdem lodi z bystrckého přístavu. Příchozí lidé tak dostanou informaci, že si mají pospíšit, pokud chtějí stihnout nejbližší odjezd lodi. Stejná procedura již probíhala v dávné minulosti a dnes se k ní vrací. Po úspěchu vstupenky zároveň na loď a do zoo se tento rok zavádí i pojízdná vstupenka na hrad Veveří. Cenově se poměrně hodně vyplatí.

foto č. 10 foto č. 11 foto č. 12 foto č. 13

Díky krásnému počasí byl o lodní dopravu obrovský zájem po celý den. Možností svést se lodí hojně využívali i cyklisté. Převeliký nápor turistů a kolařů zažil i levý břeh přehrady v úseku kolem Zouvalky, kde je již několik let v dezolátním stavu průchozí cestička po skalnatém svahu. Svátečním výletníkům úsek Cyklistická - lávka pod hradem doporučuji zvládnout spíše za využití lodi. V průběhu května by mělo dojít k opravě zmíněné cestičky, nechejme se překapit. Snad bude šetrná k přírodě a zároveň splní účel.

Přejít na:

Přehrada Brno
  O tomto webu Copyright © 2000-2024 Robert Vystrčil, fotograf