Brněnská přehrada
Úvodní stránka

Brněnská přehrada a okolí
průvodce kouzelnými místy

Bystrcký kostel
Brněnská přehrada
ski,tur,cyklo
Autor:
Robert Vystrčil
Brno-Bystrc
info@prygl.net
Doporučuji:
Brněnský plenér - sochy na Brněnské přehradě
Ubytování v okolí Brněnské přehrady
reklama reklama
text zpracován: 1. 3. 2003
doplněn: 10. 6. 2003

O tomto webu

Cílem tohoto webu je vytvořit z něj hlavní informační internetový zdroj o oblasti SZ okolí města Brna. Zaměřen je především na zdejší přírodu a aktivity spojené s jejím poznáváním. Všímá si též významných společenských událostí a dění v obcích, nikoliv však politického života. Zúročil jsem zde moje znalosti o tomto nádherném kousku přírody, který poznavám už téměř 20 let především z výletů na kole. Název webu (prygl.net) plyne z výrazu označujícího přehradu v brněnském hantecu.

Hrad Veveří Zimní zátiší na Šmelcovně Masarykův okruh, autor fota: alfx.wz.cz

Co kde najdete

Celý web je rozdělen do několika hlavních částí:

  • Oblasti a výlety - zde je popsán bezpočet turistických, cyklistických a dokonce i běžkařských výletů. Krom těch nejznámějších a často navštěvovaných tras zde uvádím i některé neznačené, téměř neznámé cesty a cestičky. U každé trasy je uvedeno, pro jaký druh pohybu je vhodná. Najdete zde i mapu popisované oblasti, včetně dílčích map se zaznačenými trasami. Ke každé trase můžete napsat reakci.
  • Rejstřík míst - podrobný seznam zajímavých míst (obytných sídel, historických a přírodních památek, ...) s jejich popisem a velkým počtem fotografií.
  • Všeobecné informace - zde se dovíte více o obecných tématech jako jsou doprava, ubytování anebo třeba i pověsti. Můžete zde též hlasovat v anketách. Zpestřením je možnost stáhnutí si tapet na pozadí Vaší pracovní plochy.
  • Aktuality - informace o turistických i jiných akcích konaných v popisované oblasti.
  • Společnost - zprávy a fotodokumentace z již proběhlých společenských akcí.
  • Diskuzní fórum - sdělování informací s ostatními návštěvníky stránek.

Autorská práva

Design i celý obsah webu (texty, fotografie a všechny ostatní materiály) jsou dílem autora těchto stránek, pokud není uvedeno jinak (pokud se autor některého materiálu liší od autora tohoto webu, je u něj zřetelně uveden). Vše je chráněno autorským zákonem a publikování materiálů je možné jen po písemném souhlasu jejich autora!!!

Přivítám Vaši pomoc ...

Uvítám každou činnost, kterou byste byli ochotni zkvalitnit tyto stránky. Spolupráce s dalšími lidmi je pro mě velmi důležitá - krom získání informací z jiných zdrojů mě samotného motivuje k větší práci na totmo díle. Obdivovatele zdejší přírody prosím o různé zážitky z jejich cest po okolí Brna, tipy na dobré jídlo nebo ubytování, na zajímavé akce. Rád bych našel pamětníky starších dob naší přehrady a jejího okolí a dozvěděl se něco z historie některých výletních míst. Velmi zajímavé mohou být přímo i Vaše zážitky, které jste ve zdejším okolí zažili. Hledám též lidi z okolních obcí, kteří by byli ochotni rozšířit popis jejich vesničky na mých stránkách a doplnit něco z místních zajímavostí a místního života. Vím, že lidé "velmi neradi" odpovídají na takovéto výzvy, ale myslím si, že mnoho lidí by přivítalo vytvoření komplexnějšího díla o Brněnské přehradě a životě kolem ní. Přivítám též jakoukoli kritiku ke stránkám a upozornění na neaktuálnost zde uváděných informací.

Děkuji za jakýkoliv ohlas. Potěší a pomůže k rozvoji těchto stránek.
E-mail info@prygl.net

Upozornění

Informace zveřejňuji po pečlivém uvážení a v očekávání, že jsou pravdivé. Přesto veškeré informace jsou bez záruky a neberu žádnou odpovědnost za případné problémy spojené s jejich využitím.

Zdroje

Při zpracovávání těchto stránek bylo čerpáno nejen z mých zkušeností, ale také z literatury, map, místního tisku a jiných internetových stránek.

Autor:   Robert Vystrčil, Brno-Bystrc
(www.volny.cz/robbie.brno)
E-mail info@prygl.net

Přehrada Brno
  O tomto webu Copyright © 2000-2023 Robert Vystrčil (kopírování bez souhlasu autora je zakázáno), fotograf