Brněnská přehrada
Úvodní stránka

Brněnská přehrada a okolí
průvodce kouzelnými místy

Bystrcký kostel
Brněnská přehrada
ski,tur,cyklo
Autor:
Robert Vystrčil
Brno-Bystrc
info@prygl.net
Doporučuji:
Brněnský plenér - sochy na Brněnské přehradě
Ubytování v okolí Brněnské přehrady
reklama reklama

Ignis Brunensis - 31. 5. až 4. 6. 2003 - Brněnská přehrada

Asi největší společenskou akcí letošní sezóny na Brněnské přehradě byla již tradiční přehlídka ohňostrojů - Ignis Brunensis. Třemi soutěžními "brněnskými ohni" se po řadě představili ohňostrůjci z Německa, Česka (Flash Barrandov) a Španělska. Tradice špatného počasí se naštěstí udržela jen na první ohňostroj, který byl stejně nejslabším, jakoby Němci "východoevropský" festival podcenili. Lidé tak alespoň mohli mnohem lépe ocenit parádní vystoupení pražských ohňostrůjců, které vyvolávalo neustálé ovace 170 tisíc přihlížejících diváků.

Na poslední soutěžní představení se sjelo neuvěřitelných 210 tisíc diváků, což pravděpodobně vytvořilo rekord v počtu lidí, kteří u "brněnského moře" kdy byli v jeden okamžik. Španělé zahráli trochu více na city a ještě si chtěli získat domácí publikum zakomponováním skladby Vltava od Bedřicha Smetany a rozsvícením světelného nápisu Brno na odpalovacím pontonu. Asi i proto nakonec získali od poroty hlavní cenu, rozhodování to však nebylo lehké. Všechny skupiny získali na viditelnou část vystoupení příspěvek 18 tisíc euro (přes půl milionu korun). Každý večer se lidé u přehrady bavili až do pozdních nočních hodin. Nyní již nezbývá než se těšit na příští ročník, který začne 28. 5. 2004.

foto č. 1 foto č. 2 foto č. 3 foto č. 4 foto č. 5 foto č. 6 foto č. 7 foto č. 8 foto č. 9 foto č. 10 foto č. 11 foto č. 12 foto č. 13 foto č. 14 foto č. 15 foto č. 16 foto č. 17 foto č. 18

Pozn. k fotkám:
Fota č. 1 - 6 patří k 1. dni ohňostrojů.
Fota č. 7 - 15 jsou z akcí kolem druhého ohňostroje (na snímku 11 tzv. "night glow" - balónové žárovky, které blikaly po skončení ohňostroje na louce u konečné Rakovecká).
Fota č. 16 - 18 jsou z posledního ohňostrojného dne, kdy před ním v přístavišti měla koncert skupina the Glass Onion. Na snímku č. 16 si můžete zblízka prohlédnout ponton španělských ohňostrůjců.

Další informace o proběhlé akci můžete nalézt na oficiálních stránkách www.bmue.cz a další fotografie z ohňostrojů např. na www.volny.cz/net45-55b/prigl.html.

Přehrada Brno
  O tomto webu Copyright © 2000-2022 Robert Vystrčil (kopírování bez souhlasu autora je zakázáno), fotograf