Brněnská přehrada
Úvodní stránka

Brněnská přehrada a okolí
průvodce kouzelnými místy

Bystrcký kostel
Brněnská přehrada
ski,tur,cyklo
Autor:
Robert Vystrčil
Brno-Bystrc
info@prygl.net
Doporučuji:
Brněnský plenér - sochy na Brněnské přehradě
Ubytování v okolí Brněnské přehrady
reklama reklama

ME v beachvolejbale do 18 let - 7. - 10. 8. 2003 - Sokolák

Vrcholem letošní sezóny v areálu plážových sportů na Sokolském koupališti bylo pořádání Mistrovství Evropy juniorů a juniorek do 18 let v beach volejbale. V této věkové kategorii se konalo mistrovství Evropy poprvé a Brno se tak stalo zahajovatelem tradice konání těchto šampionátů. Na Sokoláku jste v tyto dny mohli slyšet ruštinu, němčinu, angličtinu, španělštinu, polštinu a mnoho dalších evropských jazyků. Krásné a horké počasí nutilo pořadatele stříkat vodu na početné publikum pro osvěžení, zdarma byly rozdávány zmrzliny od sponzora. Atmosféra při zápasech českých reprezentantů a celý finálový den byla parádní. Určitě bylo na co se dívat i pro lidi, kteří nejsou skalními příznivci tohoto ještě ne tak zpopularizovaného sportu. V mužské kategorii se "miláčky publika" stali reprezentanti Lotyšska a při finále LAT - GER II se z hlediště ozývalo mohutné skandování "Latvia" jako při fotbale.

foto č. 1 foto č. 2 foto č. 3 foto č. 4 foto č. 5 foto č. 6 foto č. 7 foto č. 8 foto č. 9 foto č. 10 foto č. 11

Musím však vzpomenout i smutné cedulky rozvěšené po areálu: "Swimming in the lake forbidden, poluted water" (koupání v jezeře zakázáno, znečištěná voda). Nebýt této skutečnosti, mohlo být zdejších diváků ještě mnohem více. Pořadatelé slibují další turnaje evropské úrovně i pro příští léta, takže se můžeme těšit. Tento krásný areál si to jistě zaslouží.

foto č. 12 foto č. 13 foto č. 14 foto č. 15 foto č. 16 foto č. 17 foto č. 18 foto č. 19 foto č. 20

Popis k fotkám: fota č. 4 - 9: zápas FIN - EST; foto č. 10: obrovský výhoz při podání budoucí mistryně Evropy z Německa; fota č. 17 - 19: holandské reprezentantky po vítězství v boji o třetí místo; foto č. 20: polský tým; foto č. 23: řecká hráčka; foto č. 24: hráčky vítězného týmu GER ve finále; foto č. 25: hráčky týmu GER II ve finále.

foto č. 21 foto č. 22 foto č. 23 foto č. 24 foto č. 25 foto č. 26

Konečné pořadí:
ženy: 1. GER (Köhler / Ludwig), 2. GER II, 3. NED, 4. CZE (Fuchsíková / Weisssová)
muži: 1. GER II (Mathiessen / Uhman), 2. LAT, 3. ESP, 4. LAT II

V neděli večer po skončení finálových zápasů byl pro reprezentanty a doprovodné týmy uspořádán rozlučkový večer s večeří, švédským stolem a diskotékou v hotelu Santon.

foto č. 101 foto č. 102

Fotografie 12, 13 a 18 můžete nalézt ve větším rozlišení a lepší kvalitě vhodné k použití jako pozadí na pracovní plochu v sekci Tapety.

Přehrada Brno
  O tomto webu Copyright © 2000-2022 Robert Vystrčil (kopírování bez souhlasu autora je zakázáno), fotograf