Brněnská přehrada
Úvodní stránka

Brněnská přehrada a okolí
průvodce kouzelnými místy

Bystrcký kostel
Brněnská přehrada
ski,tur,cyklo
Autor:
Robert Vystrčil
Brno-Bystrc
info@prygl.net
Doporučuji:
Brněnský plenér - sochy na Brněnské přehradě
Ubytování v okolí Brněnské přehrady
reklama reklama
Podstránka zveřejněna: rok 2002
Aktualizována: 20. 8. 2003

Spojení MHD do Bystrce

Tramvajové linky

Zajišťují hlavní dopravní spojení s městem. Do Bystrce jezdí následující linky:

  • TRAM č. 1 (Řečkovice - Královo Pole, Semilasso - Hlavní nádraží - Výstaviště - Pisárky - Komín, Svratecká - Bystrc, ZOO - Bystrc, Přístaviště - Bystrc, Ečerova) -- v dopravní špičce má interval 4 minuty, je páteřní linkou celé MHD. Protože jezdí od hlavního nádraží v Brně, návštěvníci z daleka využívají právě ji. V době nočních spojení je nahrazena linkou č. 98.
  • Starší tramvaj T3
  • TRAM č. 3 (Židenice, Stará Osada - Česká - Komín, Svratecká - Bystrc, ZOO - Bystrc, Přístaviště - Bystrc, Ečerova) -- od 21 hodin je ukončena v Komíně (přestup na č.1)
  • TRAM č. 11 (Lesná - Česká - Komín, Svratecká - Bystrc, ZOO - Bystrc, Přístaviště - Bystrc, Rakovecká) -- mimo špičku je v pracovních dnech ukončena v Komíně (přestup na č.1)

Trolejbusové a autobusové linky

Nový trolejbus 21Tr
  • Trolejbus č. 30 -- jezdí od královopolského vlakového nádraží, projíždí Žabovřeskami a Komínem, konečnou má v Bystrci na Černého. V Bystrci nezajíždí přímo do přestupního uzlu Bystrc, ZOO - zastavuje jen na zastávce Náměstí 28. dubna (odtud 200 m).
  • BUS č. 54 -- spojuje Bystrc s Žebětínem. Pro turisty je výhodná její zastávka "U Borovice", která je vhodným nástupním místem pro cesty do Podkomorských lesů. Za dobrého stavu sněhu odtud vedou i lyžařské stopy. Staví i u Žebětínského rybníku. Některé spoje z Bystrce pokračují jako linka 302 do Kníniček.
  • BUS č. 50 -- vyjíždí z Bystrce, ZOO a po staré dálnici (souběžně s Údolím oddechu) a "Farinovými" zatáčkami si to míří do Kohoutovic. Odtud jede přes Kamenný vrch a Bohunice až k Ústřednímu hřbitovu. Přitom projíždí přes zastávku Osová, která je důležitým přestupním uzlem na linky IDS za město.
  • Novější autobus MHD B931
  • BUS č. 92 -- noční linka, jezdí tedy pouze v době nočních spojení s návazností na ostatní linky u hlavního nádraží (23:00 - 5:00, každou celou hodinu). Od hlavního nádraží jede přes Žabovřesky a Komín (na Svratecké možný přestup mezi linkami 92, 98, 99) do Bystrce na náměstí 28. dubna a po trase linky 30 na Černého.
  • BUS č. 98 -- další noční linka obsluhující hlavní část Bystrce. Od hlavního nádraží jede kolem výstaviště, přes Jundrov, Komín (na Svratecké možný přestup) do Bystrce k zoo. Odtud podél tramvajové trati přes Přístaviště a Rakovec na Ečerovu. Dále pokračuje do Žebětína na Křivánkovo náměstí a zajišťuje tak noční dopravní obslužnost této části Brna.

Poznámky

Doprava do Bystrce je zajišťována též spoji vedoucími z míst za hranicemi města, a to z Veverské Bítýšky a z Kuřimi (viz zvláštní podstránky oddělení Doprava).

Podrobnější informace včetně jízdních řádů a aktuálních změn v dopravě naleznete na stránkách Dopravního podniku města Brna (www.dpmb.cz).

Přehrada Brno
  O tomto webu Copyright © 2000-2022 Robert Vystrčil (kopírování bez souhlasu autora je zakázáno), fotograf