Brněnská přehrada
Úvodní stránka

Brněnská přehrada a okolí
průvodce kouzelnými místy

Bystrcký kostel
Brněnská přehrada
ski,tur,cyklo
Autor:
Robert Vystrčil
Brno-Bystrc
info@prygl.net
Doporučuji:
Brněnský plenér - sochy na Brněnské přehradě
Ubytování v okolí Brněnské přehrady
reklama reklama
Podstránka zveřejněna: rok 2002
Aktualizována: 25. 1. 2004

Okolí Ostrovačic a Masarykův okruh

Doprava na Masarykův okruh

Obsluha tohoto českého centra motorismu je zajištěna od konečné zastávky tramvají ve Starém Lískovci autobusem č. 402. Linka cestou projíždí Bosonohami (konec zóny 101), Popůvkami a Kývalkou. Bohužel nyní již k zastávce Tribuna B (vhodná pro nástup výletu k Helenčině studánce) a na konečnou přímo v areálu automotodromu zajíždí jen pár dělnických spojů ráno a odpoledne v pracovní dny, a tak pro přístup do areálu lze většinou využít jen zastávku Start. Pro cestu do Podkomorských lesů lze využít následující zastávky Hájenka Na Šípu na křižovatce silnic Kývalka - Ostrovačice - Žebětín. Nově od ledna 2004 spoj dále pokračuje serpentínami dolů do Ostrovačic kolem hotelu Mičánek. Některé autobusy č. 402 tuto cestu kolem automotodromu vynechávají, konečná bývá většinou až ve Veverských Knínicích. V době konání významných akcí bývá spojení na automotodrom posilováno a výjimečně jsou nasazeny i autobusy z Žebětína.

Ostrovačice

Časté spojení s Brnem je zajištěno linkami ze Starého Lískovce - 402 (viz výše) a 401 (Starý Lískovec - Popůvky - Ostrovačice - Domašov - Velká Bíteš). Mimo to Ostrovačicemi prochází i trasa linky 153 (Zastávka - Rosice - Ostrovačice - Veverské Knínice - Veverská Bítýška - Tišnov). Obcí projíždí i dálkové spoje směrem na Jihlavu. Nejbližší železniční zastávka je v Rosicích.

Veverské Knínice, Podkomorská myslivna

Pro dopravu do Brna je využívána linka 402 přes Masarykův okruh do Starého Lískovce. Do obce vjíždí ještě linka 153, která narozdíl od předchozí nazajíždí až na zastávku Horní konec. Oba jmenované autobusy projíždí přes zastávku Veverské Knínice, rozc. k Pohádce máje, odkud odchází žlutá značka k Podkomorské myslivně (1 km), což je nejkratší přístupová cesta k tomuto významnému místu.

Přehlednou mapku tras linek dopravy a další najdete v sekci Doprava.

Přehrada Brno
  O tomto webu Copyright © 2000-2022 Robert Vystrčil (kopírování bez souhlasu autora je zakázáno), fotograf