Brněnská přehrada
Úvodní stránka

Brněnská přehrada a okolí
průvodce kouzelnými místy

Bystrcký kostel
Brněnská přehrada
ski,tur,cyklo
Autor:
Robert Vystrčil
Brno-Bystrc
info@prygl.net
Doporučuji:
Brněnský plenér - sochy na Brněnské přehradě
Ubytování v okolí Brněnské přehrady
reklama reklama
Podstránka zveřejněna: rok 2002
Aktualizována: 20. 8. 2003

Spojení MHD do Bystrce

Údaje zde uvedené již neplatí! Aktuální informace najdete na stránce Doprava.

Tramvajové linky

Zajišťují hlavní dopravní spojení s městem. Do Bystrce jezdí následující linky:

  • TRAM č. 1 (Řečkovice - Královo Pole, Semilasso - Hlavní nádraží - Výstaviště - Pisárky - Komín, Svratecká - Bystrc, ZOO - Bystrc, Přístaviště - Bystrc, Ečerova) - jezdí celodenně (ve špičkách interval 4 minuty, v noci po hodině), páteřní linka celé MHD. Protože jezdí od brněnského hlavního nádraží, návštěvníci z daleka využívají právě ji.
  • Starší tramvaj T3
  • TRAM č. 3 (Židenice, Stará Osada - Česká - Komín, Svratecká - Bystrc, ZOO - Bystrc, Přístaviště - Bystrc, Ečerova) - od 21:00 ukončena v Komíně (přestup na č.1)
  • TRAM č. 11 (Lesná - Česká - Komín, Svratecká - Bystrc, ZOO - Bystrc, Přístaviště - Bystrc, Rakovecká) - mimo špičku v pracovní dny je ukončena v Komíně (přestup na č.1)

Trolejbusové a autobusové linky

Nový trolejbus 21Tr
  • Trolejbus č. 30 (do 31. 8. 2003 pod označením 140) jezdí od královopolského vlakového nádraží, projíždí Žabovřeskami a Komínem, konečnou má v Bystrci na Černého.
  • BUS č. 54 spojuje Bystrc s Žebětínem. Pro turisty je výhodná její zastávka "U Borovice", která je vhodným nástupním místem pro cesty do Podkomorských lesů. Za dobrého stavu sněhu odtud vedou i lyžařské stopy. Staví i u Žebětínského rybníku. Některé spoje jezdí i do Kníniček (v součinnosti s linkou 820 jezdící do Kuřimi).
  • BUS č. 50 vyjíždí z Bystrce, ZOO a po staré dálnici (souběžně s Údolím oddechu) a "Farinovými" zatáčkami si to míří do Kohoutovic. Dále jede přes Kamenný vrch a Bohunice až k Ústřednímu hřbitovu.
  • Novější autobus MHD B931
  • BUS č. 92 - noční linka, jezdí tedy pouze v době nočních spojení s návazností na ostatní linky u hlavního nádraží (23:00 - 5:00). Bystrc projíždí narozdíl od tramvaje č. 1, která též jezdí i v noci, po trase linky č. 54 kolem pošty (+ zajížďka na Černého) až do Žebětína na Křivánkovo náměstí.

Poznámka

Doprava do Bystrce je zajišťována též linkami vedoucími až za hranice města a to z Veverské Bítýšky a z Kuřimi (viz zvláštní podstránky oddělení Doprava).

Podrobnější informace včetně jízdních řádů a aktuálních změn v dopravě naleznete na stránkách Dopravního podniku města Brna (www.dpmb.cz).

Přehrada Brno
  O tomto webu Copyright © 2000-2022 Robert Vystrčil (kopírování bez souhlasu autora je zakázáno), fotograf