Brněnská přehrada
Úvodní stránka

Brněnská přehrada a okolí
průvodce kouzelnými místy

Bystrcký kostel
Brněnská přehrada
ski,tur,cyklo
Autor:
Robert Vystrčil
Brno-Bystrc
info@prygl.net
Doporučuji:
Brněnský plenér - sochy na Brněnské přehradě
Ubytování v okolí Brněnské přehrady
reklama reklama
Podstránka zveřejněna: rok 2002
Aktualizována: 12. 5. 2003

Spojení Bystrc - Kuřim

Údaje zde uvedené již neplatí! Aktuální informace najdete na stránce Doprava.

Linka Bystrc - Kuřim s označením 820 byla jako první zkušebně zahrnuta v roce 2001 do integrovaného dopravního systému města Brna (pro její malý záběr oficiálně označeném IDS Bystrc - Kuřim). Po výjezdu z Kníniček linka vjíždí do 4. pásma MHD, které bylo zřízeno jen pro tuto trasu. Jízdenka s využitím "šalinkarty" na 2 pásma stojí jen 7,- Kč kamkoliv (na 40 minut). Proto je mnohem levnější variantou cestování z Brna do Kuřimi oproti linkám ČSAD jezdícím přes Královo Pole a kolem Glóbusu. Linka je provozovaná ČSAD Tišnov na trase Bystrc, ZOO - Kníničky - Rozdrojovice - Jinačovice - Kuřim, nádraží - Kuřim, Tyco - Kuřim, Prefa. V úseku Bystrc - Kníničky jezdí také linka MHD č. 54.

Město Kuřim se nachází na železniční trati Brno - Tišnov - Havlíčkův Brod, je tedy možnost se sem dostat i vlakem. Vlakové nádraží je přímo u autobusového. Linky ČSAD směřují všemi směry (např. do Veverské Bítýšky, Tišnova, Černé Hory, Blanska)

foto
Autobus linky 820 na zastávce Nám. 28. dubna v Bystrci. Foceno: 28.2.2001. Autor: Ladislav Kašík, Tramvajklub Brno
foto
Autobus SOR C7,5 tišnovského ČSAD na lince č. 820 ve smyčce Bystrc, ZOO společně s autobusem MHD č. 54. Foceno: 28.2.2001. Autor: Ladislav Kašík, Tramvajklub Brno
Přehrada Brno
  O tomto webu Copyright © 2000-2022 Robert Vystrčil (kopírování bez souhlasu autora je zakázáno), fotograf