Brněnská přehrada
Úvodní stránka

Brněnská přehrada a okolí
průvodce kouzelnými místy

Bystrcký kostel
Brněnská přehrada
ski,tur,cyklo
Autor:
Robert Vystrčil
Brno-Bystrc
info@prygl.net
Doporučuji:
Brněnský plenér - sochy na Brněnské přehradě
Ubytování v okolí Brněnské přehrady
reklama reklama

Ignis Brunensis 2010 - 2. soutěž (SVK)

Pozor, jedná se událost, která již proběhla!

29. 5. 2010   Ignis Brunensis 2010 - 2. soutěž (SVK)

sobota

Soutěžní ohňostrojné představení mezinárodní přehlídky Ignis Brunensis na hladině Brněnské přehrady. Předvede jej společnost PYRA (Slovensko).

Název: Královský ohňostroj

Začátek: 22.30 hodin. Ohňostroj trvá cca 20 minut. V úvodní části každé ohňostrojné show letos na přehradě zazní povinná část skladby The Olympic Spirit od Johna Williamse, každá společnost ji ztvární vlastním ohňostrojným designem.

Charakteristika ohňostroje: Händelova "Hudba pro královský ohňostroj" je hudebním dílem velkého stylu, komponovaným pro otevřené prostranství. Při své ohňostrojné premiéře na Brněnské přehradě zazní ve své výjímečné originální verzi, tak jako poprvé v roce 1749. Výpravná, zvukově bohatá skladba je přímo určená pro živý, svobodomyslný a dekorativní ohňostrojný design jasných a pozitivních barev. Štraussův valčík "Na krásné modrém Dunaji", doprovází množství slavnostních okamžiků našeho života. Poklidný taneční rytmus, jemně až dojemně modrá barva s tyrkysovými a akvamarínovými variacemi v tříčvrťovém taktu a zároveň vrchol celé show – modré finále!

Hudba: The Olympic Spirit, John Williams; The Royal Fireworks, George Frederic Händel; On the Beautiful Blue Danube, Johann Strauss Jr.

Doprava na Brněnskou přehradu a z ní bude posilována speciálními tramvajovými linkami. Ohňostroj se koná za každého počasí.

Více na www.IgnisBrunensis.cz.

Přehrada Brno
  O tomto webu Copyright © 2000-2023 Robert Vystrčil (kopírování bez souhlasu autora je zakázáno), fotograf