Brněnská přehrada
Úvodní stránka

Brněnská přehrada a okolí
průvodce kouzelnými místy

Bystrcký kostel
Brněnská přehrada
ski,tur,cyklo
Autor:
Robert Vystrčil
Brno-Bystrc
info@prygl.net
Doporučuji:
Brněnský plenér - sochy na Brněnské přehradě
Ubytování v okolí Brněnské přehrady
reklama reklama

Ignis Brunensis 2010 - 1. soutěžní ohňostroj (GER)

Pozor, jedná se událost, která již proběhla!

26. 5. 2010   Ignis Brunensis 2010 - 1. soutěžní ohňostroj (GER)

středa

Soutěžní ohňostrojné představení mezinárodní přehlídky Ignis Brunensis na hladině Brněnské přehrady. Předvede jej společnost NOCTILUCA (Německo).

Název: Pandořina horská dráha

Začátek: 22.30 hodin. Ohňostroj trvá cca 20 minut. V úvodní části každé ohňostrojné show letos na přehradě zazní povinná část skladby The Olympic Spirit od Johna Williamse, každá společnost ji ztvární vlastním ohňostrojným designem.

Charakteristika ohňostroje: Podle řecké mytologie daroval Prométheus lidstvu oheň. Nejvyššího boha Dia tato zrada natolik rozhořčila, že požádal svého syna Héfaista, aby stvořil Pandoru, kterou posléze vyslal na zem se skříňkou obsahující veškeré existující zlo, aby lidstvo potrestala. Uvidíte a uslyšíte, kterak se tato skříňka otevře a jak se původně dokonalý svět rozpadne. V následujícím programu bude zobrazena bitva mezi veškerým utrpením, které lidstvo postihlo, a tím, jak se lidé odedávna snaží s tímto utrpením bojovat prostřednictvím své pozitivní energie a optimismu vyjádřených přiléhavým hudebním doprovodem. Pozoruhodný je začátek programu zobrazující východ slunce. Další zvláštností bude hudba, jež bude místy obsahovat jasné narážky pro spuštění efektů a náročné efekty, které umožní předvedení velmi přesné načasování jednotlivých prvků a správných efektů vizualizujících hudební doprovod.

Hudba: The Belle Stars, Jovanotti, Robbie Williams, Apocalyptica, Leonard Cohen, Nancy Sinatra, Enya a další.

Doprava na Brněnskou přehradu a z ní bude posilována speciálními tramvajovými linkami. Ohňostroj se koná za každého počasí.

Více na www.IgnisBrunensis.cz.

Přehrada Brno
  O tomto webu Copyright © 2000-2023 Robert Vystrčil (kopírování bez souhlasu autora je zakázáno), fotograf