Brněnská přehrada
Úvodní stránka

Brněnská přehrada a okolí
průvodce kouzelnými místy

Bystrcký kostel
Brněnská přehrada
ski,tur,cyklo
Autor:
Robert Vystrčil
Brno-Bystrc
info@prygl.net
Doporučuji:
Brněnský plenér - sochy na Brněnské přehradě
Ubytování v okolí Brněnské přehrady
reklama reklama
Podstránka zveřejněna: 10.3.2002
Aktualizována: 10.3.2002

Přírodní park Baba - trasa 2

Trasa: Bystrc, ZOO - polními oblastmi Medlánky - Řečkovice, konečná TRAM

Tato trasa je využívána především jako "cyklospojka" mezi Bystrcí a místy dále za Medlánkami. Cesta tramvají z Bystrce do Řečkovic, která jede skrz město, zabere asi hodinu, což tudy na kole zvládnete mnohem rychleji. Určitě se dá využít i jako součást nějakého pěšího výletu, ovšem celá prochází jenom polními oblastmi a není zde žádná možnost úkrytu před slunkem. Budete projíždět místy, která slouží jako sportovní letiště (Brno-Medlánky).

Úsek Bystrc, ZOO - Netopýrky

Výlet začínáme u zastávky tramvají Bystrc, ZOO. Po lávce pro pěší přejedeme řeku Svratku do části Bystrce zvané zámostí. Objedeme veřejné záchodky a stánek známý především prodejem gofry a na silnici se dáme doprava směrem k OBI. Ulice U ZOO si užijeme ale jen pár metrů, mineme restauraci Hvězda a před centrálním parkovištěm pro ZOO (u botanické zahrady a Mountfieldu) se vydáme doleva na asfaltku nepříliš valné kvality. Kolem posledních bystrckých domů a spíše neudržovaných zahrádek směřujeme k zemědělskému družstvu. Přestože stále jedeme po asfaltové cestě, tak několika centimetrová vrstva bahna na ní, nám nedovoluje nic jiného než tomu jen věřit:)

Před tím než cesta začne trochu prudčeji stoupat se ocitneme křižovatce 3 cest. Vydáme se zlatou střední cestou (doleva bychom dojeli asi po sto metrech k bystrcké pile Lesů ČR) a stoupáme nyní již po panelové cestě. Vyjíždíme na rozsáhlou polní "náhorní plošinu", která sahá až k Medlánkám, vpravo vedle nás jsou ohrady nějakých soukromých pozemků. V místě, kde přijedeme do blízkosti zdejších zahrádek a kde se panelová cesta stáčí o 90 stupňů doleva a začíná mírně klesat, tak přichází polní cesta z komínského sídliště (viz trasa č. 3). Je označena dopravní značkou zákazující vjezd všech vozidel. Pokud se otočíme dozadu, uvidíme nádherný výhled na Bystrc, kterou odtud vidíme téměř úplně celou jako na dlani. Zvláště večer, když už svítí veřejné osvětlení, tak se dojem z rozsáhlosti této části Brna stává ještě impozantnější. Celá zdejší polní oblast se nazývá Netopýrky.

Úsek Netopýrky - Nad Medlánkami

Pokračujeme stále po panelové cestě, bahnitým úsekům se však nevyhneme, přičemž po levé straně necháváme Mniší horu se zde se nacházející ZOO. Na další křižovatce v polích změníme směr doprava a jedeme přímo směrem Medlánky. Nad Medlánkami (rozcestí Medlánky) si na velkém stromu všimneme směrovek žluté turistické značky, která nás v těchto místech křižuje.

Úsek Nad Medlánkami - Řečkovice, konečná TRAM

Mezi zahrádkami po asfaltce sjedeme dolů do Medlánek a na větší křižovatce (jezdí tudy autobus MHD a je tu myslím kruhový objezd) zahneme doleva do prudkého kopce. Poté kousíček sjedeme dolů a jsem u konečné tramvaje číslo 1 v Řečkovicích. V budoucnu dodám podrobnější a přesnější popis dvou posledních úseků.

Kilometráž
U ZOO, tram0, 0 km0: 00
U ZOO, parkoviště0, 3 km?
Netopýrky1, 6 km0: 09

Reakce na popis trasy

Napište reakci k této trase nebo si přečtěte již napsané (0)
Přečtěte si reakce ke všem trasám

Zpět na přehled tras v parku Baba

Přehrada Brno
  O tomto webu Copyright © 2000-2022 Robert Vystrčil (kopírování bez souhlasu autora je zakázáno), fotograf