Brněnská přehrada
Úvodní stránka

Brněnská přehrada a okolí
průvodce kouzelnými místy

Bystrcký kostel
Brněnská přehrada
ski,tur,cyklo
Autor:
Robert Vystrčil
Brno-Bystrc
info@prygl.net
Doporučuji:
Brněnský plenér - sochy na Brněnské přehradě
Ubytování v okolí Brněnské přehrady
reklama reklama
Podstránka zveřejněna: 29. 11. 2002
Aktualizována: 19. 1. 2005

Zouvalka

Bývalý přístav lodí, naposledy provozovaný v sezóně 2003. Častý cíl pěších výletů z Bystrce po "druhém" břehu přehrady (tedy po tom, kudy nevede silnice). Ve směru od Bystrce ve zdejších místech začíná asi nejzajíměvajší příroda v bezprostředním okolí přehrady. Místní skalnatá slunečná stráň s výhledem na hrad Veveří má opravdu svoje kouzlo. Část skal je zahrnuta do přírodní památky Kůlny chránící přirozené listnaté porosty na strmém břehu přehrady s bohatým bylinným podrostem teplomilnějších druhů rostlin. V dětském táboře nad Zouvalkou (modrá značka) je možno získat i občerstvení (krátká otvírací doba). Úsek mezi rozcestími Zouvalka a Nad Zouvalkou je veden po velmi úzké cestičce ve svahu padajícím do přehrady - je zde nutno především při jízdě na kole dbát velké opatrnosti (i velmi zdatní cyklisti se zde nestydí své kolo vést).

Přístup:

Nejkratší od lávky přes přehradu pod hradem Veveří (asi 1 km odtud proti proudu řeky). U mostu zastávka autobusů i lodí. Blízký přístav lodí se nachází i opačným směrem - zastávka Cyklistická.

Související stránky:

Brněnská přehrada, Most pod hradem Veveří, Cyklistická - přístav lodí

Fotka:

foto
Pohled na přístaviště na Zouvalce z opačného břehu přehrady. Díky od sinic zelené přehradě pomalu ani nejde rozeznat, kde začíná hladina a končí stromy. Foto z 8. září 2002.
Přehrada Brno
  O tomto webu Copyright © 2000-2022 Robert Vystrčil (kopírování bez souhlasu autora je zakázáno), fotograf