Brněnská přehrada
Úvodní stránka

Brněnská přehrada a okolí
průvodce kouzelnými místy

Bystrcký kostel
Brněnská přehrada
ski,tur,cyklo
Autor:
Robert Vystrčil
Brno-Bystrc
info@prygl.net
Doporučuji:
Brněnský plenér - sochy na Brněnské přehradě
Ubytování v okolí Brněnské přehrady
reklama reklama
Podstránka zveřejněna: rok 2002
Aktualizována: 25. 1. 2004

Okolí Kuřimi a přírodního parku Baba

Kuřim je velice důležitým dopravním uzlem IDS. Více o jednotlivých linkách dále.

Linka č. 302 (Bystrc - Kníničky - Rozdrojovice - Jinačovice - Kuřim)

Tato linka byla první v jihomoravském kraji, na které se zkoušely principy integrovaného dopravního systému (už od roku 2001). Neboť obsluhuje i městskou část Kníničky, velká část spojů jezdí jen v krátkém úseku Bystrc, ZOO - Kníničky. Časté jsou však i spoje v celé délce trasy od časného rána do velmi pozdního večera, i o víkendu. Některé spoje v Kuřimi končí u nádraží, jiné zajíždí až do průmyslové zóny na okraji města.

Další linky z Kuřimi

Uzlovým bodem přo všechny linky je kuřimské vlakové nádraží.

  • Vlak - trať "Brno - Kuřim - Tišnov" tvořící páteř celého integrovaného dopravního systému. Ve špičkách jezdí vlaky i v dvacetiminutových intervalech.
  • Linka č. 312 - do Moravských Knínic, Bítýšky, Braníškova až Tišnova - viz sekce Doprava - okolí Bítýšky
  • Linka č. 311 - do Čebína, Malhostovic, Drásova a Tišnova. Možné využít jako dopravu k rozhlednám Čebínka a Klucanina u Tišnova.
  • Linka č. 152 - do Lipůvky, Šebrova a Blanska. Některé spoje jedou přes skromné lyžařské středisko Hořice u Blanska.
  • Linka č. 310 - v jednom směru do části Kuřimi Podlesí (východisko na Babí lom). V opačném směru do Lelekovic (vhodné opět pro výlet na Babí lom) a Vranova. Spoje nepříliš časté.
  • Nezaintegrované - spoje do vzdálenějších míst (Boskovice, Žďár, ...). Nesmí být využity pro cestu v oblasti, která je zahrnuta do IDS.

Česká, Ivanovice, Řečkovice, Medlánky

V trase "Lelekovice - Česká - Ivanovice - Řečkovice - Medlánky - Královo Pole, Semilasso - Královo Pole, nádraží - Ořešín" projíždí linka DPMB č. 41. Od Semilassa Vás pak tramvajové spoje dopraví do středu města, případně autobusové či trolejbusové spoje do okrajových částí města, např. trolejbus č. 30 do Bystrce bez průjezdu zóny 100 (za zastávky Nám. 28. dubna je to pár kroků k dalšímu uzlu IDS Bystrc, ZOO).

Z České je nejrychlejším způsobem dopravy do Brna vlakové spojení, možné využít i pro opačný směr do Kuřimi, Tišnova a dále. Nádraží jsou i v Řečkovicích (v dolní části) a Králově Poli (rychlíková stanice, možný přestup na MHD). V Řečkovicích má konečnou páteřní tramvajová linka č. 1, která je nejpoužívanější pro spojení s centrem města.

Přehlednou mapku tras linek dopravy a další najdete v sekci Doprava.

Přehrada Brno
  O tomto webu Copyright © 2000-2022 Robert Vystrčil (kopírování bez souhlasu autora je zakázáno), fotograf