Brněnská přehrada
Úvodní stránka

Brněnská přehrada a okolí
průvodce kouzelnými místy

Bystrcký kostel
Brněnská přehrada
ski,tur,cyklo
Autor:
Robert Vystrčil
Brno-Bystrc
info@prygl.net
Doporučuji:
Brněnský plenér - sochy na Brněnské přehradě
Ubytování v okolí Brněnské přehrady
reklama reklama
Podstránka zveřejněna: rok 2000
Aktualizována: rok 2000

Podkomorské lesy sever - trasa 5

Trasa: Bystrc, U ZOO - Kníničky - Jinačovice - Kuřim, okraj - Moravské Knínice, BUS

Trasa vedoucí po silnici s nepříliš velkým provozem spojující Bystrc s Kuřimí a poté po silnici vedoucí směrem do Veverské Bítýšky. Projetí této trasy je poměrně rychlé - zvláště v opačném směru, kdy po kopečku za Kuřimí už jen téměř klesáte.

Úsek Bystrc - Jinačovice

Od zastávky šalin v Bystrci u ZOO se vydáte přes lávku přes Svratku na silnici. Zahnete doleva a kolem vstupu do ZOO projedete pod stromy do Kníniček, kterými vystoupáte na jejich horní konec a už mírnějším stoupání pojedete dále přes pole. Minete 2 křižovatky, odkud směřují silnice do Rozdrojovic (u té první odbočuje z naší silnice opačným směrem také modrá značka do údolíčka, kudy bychom se mohli dostat buď do přírodního parku Baba nebo do Medlánek), a už se kolem zemědělského družstva dostáváte do Jinačovic.

Úsek Jinačovice - Moravské Knínice

Z Jinačovic vystoupáme ještě menší kopeček ke golfovému hřišti, které by se v budoucnu mělo rozšířit v celý areál pro bohaté. Konečně nás čeká také klesání a už se dostáváme do Kuřimi. Moc si ji ale neužijeme, protože hned na první křižovatce zahýbáme doleva pryč z městečka. Opět polními oblastmi po rovince dojedeme do Moravských Knínic, kde popis této trasy ukončím u zdejší autobusové zastávky. Většina z vás asi bude pokračovat po této silnici až do Bítýšky, odkud se vrátí do Bystrce, ale okruh můžete uzavřít také ve spojení s trasou č. 3 vedoucí po lesních cestách přes zdejší kopečky.

Reakce na popis trasy

Napište reakci k této trase nebo si přečtěte již napsané (0)
Přečtěte si reakce ke všem trasám

Zpět na přehled tras v severní části Podkomorských lesů

Přehrada Brno
  O tomto webu Copyright © 2000-2022 Robert Vystrčil (kopírování bez souhlasu autora je zakázáno), fotograf